На початку ХІХ століття, за часів становлення Полтави як губернського міста, під орудою дійсного статського радника, полтавського повітового і губернського предводителя дворянства Семена Кочубея було започаткована справа садівництва. У 1803 році він заснував Полтавський Міський сад, розбудовував його, винаймав садівника, завозив рідкісні рослини, особисто контролював ландшафтні та дендрологічні роботи.
Надалі рід Кочубеїв, створивши потужну економію у своєму маєтку в Диканьці, значну увагу приділяв садівництву – вирощували екзоти, утримували оранжереї, експериментували з новими видами рослин.
Кочубеївські сади улаштовувалися за найсучаснішими на той час технологіями та у пануючому регулярному стилі доби класицизму. Вони вирізнялися правильністю розпланування – ландшафт прорізався прямими видовженими алеями, рослини обрізалися під геометричну форму, а у перспективу розкривалися різнопланові ландшафтні види. Куртини і парадні території садів декорувалися партерними клумбами, які зазвичай були круглими або квадратними у плані. Геометричний рисунок партерів висаджувався з квітів та кущів, котрі залишалися яскравими і декоративними протягом усього сезону.
У 2019 році амбасадори Міського саду – Сергій Михайлик (Група компаній «Автотранс») й Антон Ярмолюк («БК Новобудгруп») – сформували партнеру клумбу – реконструкцію ландшафтного елементу у класицистичному стилі за зразком історичних Кочубеївських партерів. Тут висаджені типові для Полтавщини та екзотичні рослини.