Як підготувати авто до поїздки на море: 7 порад автомеханіків

Як підготувати авто до поїздки на море: 7 порад автомеханіків

20.07.2020

Зібралися на море або закордон власним ходом? 7 порад від механіків СТО «Автотранс», як правильно підготувати авто для довгої подорожі. Прочитаєте за 3-5 хв

 

1. Зробіть машині техогляд / завезіть на СТО

Огляньте авто візуально – скло без тріщин, диски без вм'ятин, обидва дзеркала цілі та налаштовані під вас, справні двірники.

Перевірте найважливіші вузли і системи. Особлива увага – підвіска + амортизатори, ходова, гальма, система керування та електроніка.

Зробіть «розвал-сходження». Недорога послуга, яка прибере проблеми з керованістю. Це дуже важливо на 500-1000 км їзди.

 

2. Збільште тиск у шинах

Огляньте шини на наявність потертостей, виїмок. Тиск у шинах завантаженого автомобіля має бути на 10-15% більше рекомендованого виробником. Якщо рекомендований рівень 2,5 бар, потрібно додати + 0,25-0,40 бар. Перевіряти тиск слід у холодних шинах. Після повернення додому знизьте тиск до нормальних показників.

 

3. Протектору – так

Перевірте стан шин і глибину протектора. Для безпечного водіння вона повинна бути не менше 4 мм.

 

4. Рівень рідин

Замініть масло у фільтрі, двигуні та коробці передач. Якщо до запланованої заміни масла залишилося 1-2 тис. км, краще поміняти його до від’їзду. Це важливо, бо автомобіль матиме підвищене навантаження. Оцініть стан технічних рідин – охолоджувальної, гальмівної та омивач скла.

 

5. Світло

Фари передні та задні, габарити, поворотники – мають працювати. Тут жодних «але».

 

6. Важке – на дно

Важкі предмети кладіть на дно багажника. Не закріплюйте їх на багажнику, встановленому на даху, оскільки це вплине на центр ваги автомобіля. У причіп не кладіть важке у кінець, щоб машину не «хитало».

 

7. Що взяти з запасок

Запасне колесо. Інструмент для зміни коліс: домкрат і ключ. Набір для самостійного ремонту проколів коліс і насос. Запобіжники всіх номіналів, невеликий запас проводів різного перерізу, лампочки. Хомути і термостійкий скотч можуть виручити при розриві шлангів, бензопроводу, пробитому глушнику. Трос, лопата, дроти для «прикурювання».

 

КІЛЬКА БАНАЛЬНИХ ПОРАД, ЯКІ МИ МАЄМО СКАЗАТИ :)

Не забудьте документи на автомобіль.

Якщо їдете закордон, ще вдома з'ясуйте вимоги іншої країни для автовласників. Це можуть бути додаткові страховки, грін-карти, наявність жилета зі сітловідбивальними елементами. Завчасно почитайте про відмінності у правилах руху на дорогах.

Поділитися в соц мережах
Інші новини
Програма лояльності