Пам'ятний знак на честь Конотопської битви представили на патріот-фесті «Історія однієї перемоги»

Пам'ятний знак на честь Конотопської битви представили на патріот-фесті «Історія однієї перемоги»

09.07.2015

8 липня в Полтаві в рамках Всеукраїнського туру відбулася презентація пам'ятного знака на честь Конотопської битви. Даний тур стартував 28 червня в Києві, де камінь був освячений Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.

8 липня в Полтаві в рамках Всеукраїнського туру відбулася презентація пам'ятного знака на честь Конотопської битви. Даний тур стартував 28 червня в Києві, де камінь був освячений Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом. А закінчиться тур 11 липня в місті Конотоп Сумської області, де камінь встановлять на постійне місце перебування.

За словами ініціаторів проекту, Полтава в рамках цього туру займає особливе місце, адже місцева козацька старшина в ті неспокійні часи була в опозиції до діючого гетьману, що вилилося в збройне протистояння. Скептики стверджують, що Конотопська битва не принесла ніяких позитивних результатів, зате лише посилила розкол в тодішньому суспільстві. Інші історики вважають, що ця битва - прояв виняткової доблесті і щирих намірів зберегти українську державу і захистити її суверенітет. Саме тому, це історична подія свідомо замовчувалося з наміром викоренити з пам'яті народу його волелюбний характер. Втім, варто залишити на розсуд істориків полеміку про роль цієї битви в нашій історії. Для пересічних українців ця битва може стати символом перемоги українських воїнів на полі бою і незламності опору нашої нації агресорам і окупантам. Що дуже потрібно сьогодні, коли країна знаходиться в стані неоголошеної війни.

Саме таку мету ставив перед даним проектом його ініціатор - президент Київського міського автомотоклубу Сергій Малик, для якого це вже п'ятий створений пам'ятний знак. Його ініціативу підтримав ряд патріотично налаштованих компаній і організацій, серед яких були мережу автозаправок «Автотранс», мережа магазинів «Астера» та ГО «Команда небайдужих». Спільними зусиллями було створено цей пам'ятний знак і здійснений промо-тур по містах України з метою залучення уваги громадськості до цю маловідому сторінку української історії.

Одним з найбільш масових і урочистих прийомів пам'ятного знака з усіх міст, в яких представляли камінь, був в Полтаві. Днем камінь в супроводі автоколони урочисто ввезли в місто. Пам'ятний знак був виставлений для огляду біля Святоуспенського собору, де з цієї нагоди було проведено урочистий молебень. А ввечері почався патріот-фест «Історія однієї перемоги» у Білої Альтанки. Перед численними глядачами, які прийшли на захід виступили кращі артисти Полтавщини: Наталія Май, Артем Лоїк, група «Краяни», Марія Бойко, Роман Почім і інші.

Вечір пройшов в патріотичному дусі в одному ритмі сердець. Цим заходом полтавська громада в черговий раз продемонструвала прихильність ідеям патріотизму і національної єдності. А це означає, що випробування, які стоять сьогодні перед Україною будуть подолані. Для нації, яка твердо стоїть на своєму шляху - не буває непосильних перешкод.

Поділитися в соц мережах
Інші новини
Програма лояльності