Установка ГБО на дизель - світовий досвід

Установка ГБО на дизель - світовий досвід

27.04.2016

Дана стаття «Установка ГБО на дизель - світовий досвід» відкриває цикл статей присвячених переобладнання автомобілів з дизельними двигунами для роботи на пропан-бутану.

Газові двигуни - витоки автомобілебудування

Готтліб_ДаймлерКак відомо, історія розробок систем харчування транспортних моторів проходила через кілька етапів, які характеризувалися різними домінуючими видами моторного палива. Спочатку перші конструкції двигунів внутрішнього згоряння були газовими, що пояснювалося його поширеністю і дешевизною. Першим патент на газовий двигун отримав Вільям Барнетт, пізніше в 1860 році француз Етьєн Ленуар створив мотор, що працює на суміші повітря і газу. Бензин же, як паливо для двигуна, було запропоновано використовувати лише через двадцять років, коли Готтліб Даймлер створив бензиновий двигун внутрішнього згоряння. У наші дні, після довгих років домінування бензину, ми повертаємося до витоків автомобілебудування, але вже на зовсім новому технологічному рівні.

Установка ГБО на дизель - наші дні

Якщо розвиток ринку автогазу в світі вже нікого не дивує, а позиція скрапленого газу як одного з провідних видів палив є доконаним фактом, то установка гбо на дизель поки залишається дивиною для широкого загалу. У професійній же середовищі точиться жвава дискусія щодо перспектив даного напрямку. Втім, той факт, що газодизельні системи починають пропонувати все більшу кількість компаній-виробників і установників, свідчить про те, що ринок починає сприймати дану інновацію, і через кілька років уже можна буде говорити про наявність ринку газодизеля, як такого, в Україні.

Особливо актуальним стало встановлення ГБО на дизель в Європі в світлі подій пов'язаних з компанією Фольцваген (випадок фальсифікації показників екологічності автомобілів). Наприклад, в Італії, влада заборонила в'їзд в центр міст автомобілів, які не відповідають стандартам Євро 3, що створило ажіотажний попит на переобладнання на скраплений газ. В останні роки в різних країнах світу спостерігається стійке зростання зацікавленості в ГАЗОДИЗЕЛЬ, все частіше з'являються вдалі кейси впровадження газодизеля окремими компаніями.

Наприклад, цікавим є досвід експлуатації газодизельного сідельного тягача Volvo VNT американською компанією «Тіптранс». За час експлуатації даного транспортного засобу його власник переконався в реальності обіцяних вигод від газодизеля. До переобладнання середня витрата палива становив 35 л \ 100 км, а після переобладнання - 26 л дизеля і 11 л газу. Була досягнута економія майже 5 дол. на 100 км пробігу, що дозволило заощадити за рік близько 4,5 тисяч доларів. Також власник газодизельного тягача відзначив зростання потужності двигуна після переобладнання і реальне збільшення терміну експлуатації моторного масла.

Інший приклад вдалого переобладнання родом з Польщі, де газо був встановлений на фургон Mercedes Vito з двигуном об'ємом 2,2 л. До переобладнання витрата палива становив 10л дизеля на 100 км, після - 6 л дизеля і 3 літри газу. В результаті переобладнання були досягнуті показники економії в розмірі майже 4 євро на 100 км, що за даних умов експлуатації дозволило компанії заощадити майже 4000 євро за рік. Також позитивний ефект від переобладнання проявився в зростанні крутного моменту і потужності на 15% і 33% відповідно.

Установка ГБО на дизель актуальна також для сільськогосподарської техніки, прикладом чого служить переобладнання в Польщі для роботи в двопаливного режимі трактора Zetor. До переобладнання витрата палива становив 6 л дизеля / год, після: в режимі навантажень 3л. дизеля і 4 літри скрапленого газу, в режимі транспортування - 4,5 л дизеля і 2 л зрідженого газу за годину експлуатації. З огляду на це, економія становить 1,5 євро за годину роботи.

Установка ГБО на дизель активно просувається на світовий ринок компанією «Автогаз Італія, яка накопичила значний досвід в даній сфері. За словами наших партнерів, ключовим мотивом їх замовників на переобладнання автомобілів служить саме зменшення шкідливих викидів, фінансова вигода ж стоїть на другому місці. Незважаючи на це економічна ефективність газодизеля також відстежується. Прикладом цього може служити сідельний тягач МАN TGA з 12 літровим двигуном переобладнаний для роботи в двопаливного режимі. Якщо до переобладнання витрата палива становив 33 л дизеля на 100 км, то після - 27 л дизеля і 7 літрів газу, що дозволило досягти економію в розмірі 4 євро на 100 км.

Наступні статті про ГАЗОДИЗЕЛЬ будуть присвячені пристрою системи і принципам роботи, а також українського досвіду переобладнання автомобілів з дизельними двигунами для роботи на пропан-бутану.

Поділитися в соц мережах
Інші новини
Програма лояльності